سفارش تبلیغ
صبا

سلام،ازبزرگی پرسیدم چه دعایی بخونیم تامعرفتمون رو نسبت به امیرالمومنین علی بن ابیطالب-علیه السلام-  بالا ببریم و همچنان از ایشان جدا نشویم واین ارادت جوری باشه که برامون پایدار بمونه ؟؟
تآملی کردند و فرمودند: جوشن کبیر بخونید،و البته با توجه و تامل درمعانی هر فراز از آن!!
ببینید در سوره صافات گفته: فالتّالِیاتِ ذِکراً- نگفته والذاکرات - نگفته والقاریات !
آن تلاوتی که ثمره علمی داشته باشه، آن خواندنی که به دنبال آن احساس مسولیتی پیش بیاورد و احساس تعهد و باورواعتقاد در انسان پدیدارشود وانسان به عمل خاصی راغب و مشتاق شود.
 دنبال این بودم که بدونم چه رابطه ای بین شناخت امیرالمومنین(ع) و اینکه خدا رو به اسمهاش قسم میدیم که مارو از آتش نجات بده،وجود داره!!درکتاب علی وَالْعَوالِم خوندم که وقتی میگیم:«خَلِّصْنا مِنَ النّارِ یاربَ» این نار همان علاقه ها و رشته های دوستیِ دشمنان اهل بیت است که در جان آدمی نفوذ کرده و باید همراه خلاصی ازاین رشته ها وعلاقه ها، صفات غاصبین و مخالفان اهل بیت، کتمان حق ها و بت پرستی ها و ....راشناخت و از ذهن و باطن خارج کرد.
که خود حضرت هم در خطبه ای اهمیت این موضوع رو بیان کردند،آنجا که فرمودند:«آگاه باشید که هیچگاه رشد(
در راه حق) رانخواهید شناخت، مگرکسانی که آن راترک گفته اند را بشناسید.
وهرگزبه پیمان قرآن وفادار نخواهید بود،مگر اینکه از(حال)
کسی که آن پیمان را شکسته است آگاه باشید.
وهرگز به آن تمسک نخواهید جست، مگر کسی که آن را دور انداخته است بشناسید.
وهرگزتلاوت نخواهید کرد کتاب راحقّ تلاوتش، مگر اینکه کسانی که آن را تحریف کردند بشناسید.
وهرگز ضلالت را نخواهید شناخت، مگر اینکه هدایت را بشناسید.
وهرگزتقوی رانمی شناسید، مگراینکه کسی را که ازآن تعدی نموده بشناسید.پس وقتی این
]افراد[ راشناختید، بدعتها و تکلّفها رامی شناسید وافترا برخدا ورسول وتحریف کتاب خداوند راخواهید دید و خواهید دید که چگونه خداوند هدایت فرمود کسی را که هدایت شد.بنابراین آنهایی که نمی دانند، شما را به جهالت نیندازند؛ زیرا علم قرآن را کسی نمی داند، مگر آن کس که طعم آن را چشیده باشد...»
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک اعدائهم.
**********************
یاعلی،خواندم که  رسول الله -صلی الله علیه اله- در خطبه غدیرفرمودند: ای مردم، علی(ع)، امام و پیشوا از جانب حق تعالی است و خداوند توبه منکران ولایت او را هرگز نخواهد پذیرفت و هرگز آنان را مشمول عنایت و مغفرت خویش، قرار نخواهد داد
.
پس با اطمینان کامل وازسر محبتی که به شما دارم، رو به درگاه رحمانیت خداوند میگویم:
 اَستَغفِراللهَ رَبی وَ اَتُوبُ الیهِ زیرا که در همین خطبه غدیر نیز خواندم که فرمود:
مؤمن کسی است که به علی (ع) ایمان آورد و او را تصدیق کند مغفرت و رحمت خداوند شامل او و کسانی است که سخن او را بشنوند و نسبت به فرمان او مطیع و تسلیم باشند.


نوشته شده در  چهارشنبه 87/5/2ساعت  1:13 صبح  توسط لیلا 
  نظرات دیگران()

سلام، حمد و سپاس خداوند را که بار دیگرمارا بر سر سفره پربرکت ماه رجب نشاند. در موردفضیلت و اعمال این ماه،اعمال شب اول،روز اول و نیمه این ماه سال گذشته نوشتم( طوبی الذاکرین! ) اگر دوست داشتین بخونید.
دربیان فضیلت ماه رجب، از رسول خدا محمد بن عبدالله- صلی الله علیه وآله– روایت شده که فرمودند : رجب ماه بزرگ خداست و ماهی درحرمت و فضیلت به آن نمیرسد؛ رجب را" اَصَب " می گویند!زیرا که رحمت خدادراین ماه بر امت من بسیارریخته میشود.
وَ لَوْلا فَضْلُ اللهِ عَلَیکُم وَ رَحمَتُهُ لَاتَّبَعْتُمُ الشَّیطانَ اِلّا قَلیلاً. نساء/83
حضرت موسی بن جعفر – علیه السلام – در ذیل این آیه فرمودند: فَضْلُ الله، رسول خدا(ص) و رَحْمَتُهُ،جناب علی (ع) است.
حالا با ذکر حدیثی از معصوم – علیه السلام – خیلی قشنگ این دو روایت به هم پیوند خورده میشه.
امام معصوم (ع) میفرماید
: کانَ امیرالمومنین -علیه السلام- بابَ الله الذی لا یوتی الا منهُ و سبیله الذی منْ سلکَ غیرهُ هَلَکَ..." بحارالانوار،ج 25

امیرالمومنین علی (ع) درِ رحمت الهی بوده وهست؛ بدین معنی که خیری به کسی داده نشده ونمی شود، مگر از طریق آن حضرت. همچنین،علی(ع) راه خدا بوده و هست؛ هر کس غیر از آن راه را بپوید هلاک میشود.خابَ الوافدونَ عَلی غیْرُک، وَ خَسِرَ المُتِعَرِضُونَ اِلّا لَک....(فرازی ازدعای هر روز ماه رجب )
پس دیدیم که ارتباط تنگاتنگ بین رحمت خداوند و اینکه این ماه، ماه خداست و میلاد با سعادت علی (ع) وجود دارد. آنجا که نبی مکرم (ص) فرمودند: من شهرعلم هستم و علی(ع) باب آن ، اینجا هم میگوییم:
رجب، شهر رحمت خداست وعلی (ع) باب آن
به گفته امام هادی(ع): وَالبابُ المُبتلی بِهِ الناس: آن در خانه ای که همه مردم به آن مبتلا هستند در خانه علی (ع) و اولاد او می باشد.
انشاالله که بتونیم با بالا بردن معرفتمون نسبت به علی ابن ابیطالب(ع) به حقیقت این ماه که همان رحمت خداوند سبحان هست دست پیدا کنیم.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک اعدائهم.
زیارت امام حسین (ع) در شب و روزاول رجب یادتون نره. ازهمگی التماس دعا دارم .یاحق


نوشته شده در  پنج شنبه 87/4/13ساعت  2:51 عصر  توسط لیلا 
  نظرات دیگران()

حضرت رسول(ص) فرمودند:خداوند درآسمان هفتم فرشته ای داردبه نام داعی که هرشب ازاین ماه داد میزند خوشا به حال ذاکرین.اگه میخوای کاملترش روبدونی رو داعی کلیک کن.
پس ماه رجب ماه ذکر خداست. ماهیه که باید خدا در ما تجلی کنه(چندتا از اذکار این ماه  رو براتون مینویسم)
در این ماه مستحب است ده هزار بار سوره توحید،اگرنشد هزار بار،اگرنشد صدبار.
دیگه!
از رسول اکرم(ص)روایت شده: کسی که در یکی ازشبهای ماه رجب بخواند صد مرتبه سوره توحید را،در دو رکعت نماز،(در هر رکعت پنجاه تا) ،گویا صد سال روزه گرفته است.و در بهشت به او صد قصر میدهند و هر قصری در جوارپیغمبری از پیغمبران خدا.
چیه!تعجب کردی؟ یا مَنْ یُعْطِی الکَثیرَبِالقَلیلِ...(که دردعای معروف همین ماه که بعدهرنمازوارد شده میخونیم)
برای هر شب این ماه، دو رکعت نماز وارد شده که درهررکعت یک حمد و سه کافرون ویک بار توحید و بعد نماز هم دعایی دارد که بخونید لااله الا الله و حده لاشریک له،له الملک ........که در مفاتیح هست.
دوست نداری تو این ماه شصت،حج و شصت،عمره داشته باشی؟ خب همین نماز رو بخون.(نه پولی خرج کردی نه راهی رفتی نه دست و پایی زدی، با یقین بخونی انشاالله میدند)
درهر شب و یا روزش هزار بار لااله الا الله، استغفرالله ربی و اتوب الیه و صلوات مستحب هست.
روزاول نماز جناب سلمان(رضی الله عنه) رو به این کیفیت بخونید که: ده رکعت نماز(پنج تا دو رکعتی) که در هر رکعت یک حمد،سه توحید وسه کافرون بخونیدو بعد سلام دستها رو بلند کنید وبگید: لااله الا الله وحده لاشریک له،له الملک.....
( دراعمال روزاول رجب در مفاتیح مراجعه کنید) که در نیمه و آخرماه نیز این نماز رو بخونید.
شب و روز اول رجب غسل یاتون نره،زیارت رجبیه امام رضا علیه السلام مانندعمره ی رجبیه وارد شده.
از رسول اکرم (ص)روایت شده: اگر کسی تمام این ماه را روزه بگیرد،خدا سه چیز به او میدهد،خدا تمام گناهان گذشته ی او را می بخشد، او را از گناهان آینده حفظ میکند،و اورا ازعطش وفزع روز قیامت نگه میدارد.کسی گفت: یا رسول الله  من نمی توانم بگیرم چه خاکی بر سرکنم؟؟ حضرت فرمودند: اول ماه،وسط ماه و آخر ماه را بگیرکه گویا کل ماه را روزه گرفته ای.
ازپنجشنبه و شبِ جمعهءاول ماه رجب غافل نشید که به« لیلة الرَّغائب» معروف است.(شب آرزوها)
که در این شب تمام ملائک به طواف کعبه می آیند،خدا میفرماید چه میخواهید؟ملائک گویند:خدایا ما از تو میخواهیم کسانی که در ماه رجب روزه گرفته اند آنها را ببخشی و عفو کنی، خدا هم میفرماید:بخشیدم!
این میدونی یعنی چی؟!(اعمال این شب رویه نگاه بندازید،تو مفاتیح هست)
صبر کنید یه چیز دیگه هم هست، برای تبرک گذاشتم آخر سر بگم
زیارت امام حسین (ع) در شب و روزاول رجب یادتون نره،بخونید با صوت حزین هم بخونید.(ازتون دعوت میکنم عکسهایی از کربلا رو اینجا ببینید.به راستی با ادم حرف میزنند، ببینید...)
که امام صادق فرمودند:هرکه زیارت کند حسین ابن علی (ع) را در روز اول رجب بیامرزد خداوند عالم او را البته
(یه خواهش هم از همتون دارم که تو این شبهای عزیز وبا عظمت همدیگه رو فراموش نکنیم،اشکتون جاری شد یه بروبچه های وبلاگ نویس بگید هم کافیه،حالا برید با این خدای مهربون و این همه رزق و روزی که وعده داده بهمون میده خوش باشید.یاحق)
الحق که طوبی الذاکرین در این ماه.


نوشته شده در  یکشنبه 86/4/24ساعت  11:1 صبح  توسط لیلا 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
یک رمضان و یک امام حسن!
آهنگ دلنواز!
[عناوین آرشیوشده]